Dámské parfémy

Parfémy pro ženy jsou nejspíše jedním z nejbohatších a nejprodávanějších zbožím z oblasti parfémů. Světově známé značky nabízí opravdu krásné a luxusní vůně od světových návrhářů a značek. Dámské parfémy jsou opravdu rozmanité, co se týče vůně, vzhledu, ale i značky. Časy kdy si dáma či slečna šla do obchodu zakoupit jeden z deseti možných vůní parfému je dávno pryč! Dnes jsou možnosti výběru takřka neomezené a to především pro dámskou klientelu, která má neustále touhu zalíbit se svému okolí a vzbudit zájem a obdiv u druhého pohlaví.

Druhy dámských parfémů:

Základní rozdělení parfémů nebo spíše vůní je pochopitelně důležité a ne bezvýznamné. Pánské a dámské vůně bývají často specifické svými vůněmi esencí pro určité pohlaví a tak charakterizují jeho nositele. Dámské parfémy jsou spíše květinově ovocné vůně, sladké nebo jemné. Kořeněné vůně jsou méně obvyklé a často jsou v parfémech smíchány jen v jemných podtónech. Dřevité tóny vůní se objevují čím dál více v kombinaci z květinovými nebo ovocnými vůněmi často doplněné o jednu exotickou nebo orientální esenciální složku.

Dámské parfémy jsou nejen velice rozmanité na vůních a výběru značek a vzhledu designu balení, jsou ale i cenově rozdílné. Od těch nejlevnějších, až po ty nejdražší, tak taková je nabídka dámských parfémů od různých parfumérií. Existují opravdu levné parfémy, například od značek jako je Avon, Oriflame, Miss Sporty a další. Pak jsou tu takové za které by jste si mohli pomalu koupit auto,  jsou to ty nejvyhlášenější a nejluxusnější značky jako je například Chanel a jeho vůně Chanel Grand Extrait nebo opravdu jedinečná vůně Clive Christian Imperial Majesty.

Pokud sestoupíme z výšin luxusu a zaměříme se na běžně dostupné a velice oblíbené dámské parfémy, tak jmenujme například vůně od takových vyhlášených značek, jako jsou Dior, Cartier, Chanel, Armani, Azzaro, Bvlgari, Calvin Klein, Hugo Boss, Chloé, Chanel, Lanvin, Guerlain a mnohé další. Velice oblíbenými jsou pak především parfémy pro ženy z Francie, které jsou svou dlouholetou tradicí ve výrobě parfémů vyhlášené po celém světě. Velké popularitě se samozřejmě dostává i japonským, orientálním parfémům značek nesoucí slavná jména návrhářů a celebrit.

Nejprodávanější dámské vůně:

Nejprodávanějšími dámskými parfémy zakoupenými českými zákaznicemi jsou například vůně jako, DKNY Be Delicious, Dolce Gabbana Light Blue, Versace Bright Crystal, Chanel Coco Mademoiselle, Lavin Éclat ďArpége, Guerlain L’Instant Magic a další. V současné době opravdu není ženy, která by si nevybrala z nabízené nabídky krásných, klasických a moderních vůní parfémů z řad domácích a zahraničních značek dámských parfémů.