Vzorky parfémů

Vzorečky vůní vás mohou často nejen potěšit, jako dárek zdarma při nákupu některého parfému, ale mohou vás zachránit před vyhozením nemalého množství peněz a z tohoto důvodu jsem se rozhodla vám představit i jinou formu zkoušení vůní, než je tomu v obchodě na testovací papírek.

Vzorečky parfémů mnoha podob

Se vzorečky vůní jste jistě už měli tu čest, ale jen pro ujištění bych vám představila ráda několik forem, jak vyzkoušet parfém a nemuset si kupovat hned celý, mnohdy dost drahý, flakónek vůně.

vzorky vůní

Různé formy vzorečků parfémů

První, tou nejběžnější formou vzorečku je malá skleněná ampulka. Můžeme ji nazývat i jako flakónek, který má objem jen něco okolo 1 ml a jeho nanášení je poměrně nesnadné a nepraktické, protože aplikátor je v podobě tyčinky, kterou musíte odzátkovat a pak nanést na pokožku. Nevím, jaké máte vy zkušenosti, ale já většinu z parfému v takovémto flakónku, spíše nechtěně nanesu na své prsty, než na krk apod.

Z toho důvodu bych vám nejvíce doporučovala druhou formu vzorečku, kterým je taktéž malý skleněný nebo plastový flakónek, který má ovšem objem okolo 2 až 5 ml a aplikátor vůně je v podobě rozprašovače, takže žádná kapka nepřijde nazmar! V případě, že umíte dobře mířit 🙂

vzorky vůní dior

Pokud si tedy například chcete užívat některou z dražších vůní a nemáte na to peníze, tak vám doporučuji si zakoupit pouze odstřik vůně, která bývá právě ve formě malého flakónku s rozprašovačem, takže jeho nanášení je velmi snadné a navíc to má jedno velké plus a tím je jeho velikost. Vleze se vám totiž kamkoliv a to i do malé kabelky, kam byste běžný 50 ml flakónek nedostala.

Značkové vůně za pár korun

Já osobně jsem si vyzkoušela touto formou, už několik takových vůní, jako je například Versace, Chloé, Dior anebo poměrně hodně drahý Chanel. A jsem s tímto způsobem zkoušení vůní velmi spokojená, nerada používám stále tu jednu samou vůni, takže jich potřebuji v zásobě hned několik.

vzorky vůní chanel

Jako další pozitivum na nákupu vzorečku považuji to, že nevyhodíte dva tisíce za parfém, který jste si vyzkoušeli, jen někde v kamenné prodejně anebo jste ho nevyzkoušeli vůbec a potom přijde velké zklamání, když vám vůně nesedne. Stalo se mi to už párkrát a jsem ponaučena, že nejdřív vůni opravdu musím ne jednou, ale několikrát vyzkoušet, tzv. si ji prověřit, než se dám do nakupování celého balení. Vzorečky jsou jednoduše VÝHODNÉ a PRAKTICKÉ!

Kde vzorečky parfémů zakoupit

Kde vzorečky parfémů hledat, to je zase otázka druhá. Na notino.cz jich najdete opravdu mraky, skoro od každého parfému můžete zakoupit vzoreček, který je za velmi příjemnou cenu anebo dokonce při nákupu jakékoliv kosmetiky můžete dostat vzoreček i v podobě dárku, ale závisí na tom, co zrovna nabízí, někdy jsou to i vzorečky masek na obličej apod., takže tímto bych vás nerada navnadila na 100% získání vůně. Není tomu tak vždy, ale musím říct, že díky těmto nákupům, na uvedených stránkách, jsem jich už pár vyzkoušela. V kamenných obchodech většinou vzorečky zakoupit nemůžete, ale i tak se někdy poštěstí a za zeptání nic nedáte. Já osobně ovšem vsázím spíše na první variantu a tou je nákup vzorečku vůně na některých internetových stránkách.

vzorky parfémů

A jaký je váš názor na vzorečky vůní?